LISTOPAD 2019

 

::15.11::

Na stronie internetowej łódzkiej organizacji: Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) pojawiła się petycja skierowana do Ministra Zdrowia ws. planowanego przez jego resort złagodzenia norm dopuszczalnego promieniowania elektromagnetycznego w naszym otoczeniu. My złagodzeniu norm mówimy: NIE! Swój sprzeciw można wyrazić także podpisując tę petycję!
https://obywateledecyduja.pl/

Ministerstwo zdrowia opublikowało projekt rozporządzenia mający na celu złagodzenie norm dopuszczalnego promieniowania elektromagnetycznego w naszym kraju. Zaproponowana zmiana to z 0,1 W/m2 do 10 W/m2, czyli 100 razy w górę! Minister czeka na nasze uwagi w jego sprawie w ramach konsultacji społecznych. Termin składania uwag: 29 listopada br., przy czym grzecznie informuje, że:
“Niezgłoszenie uwag w podanym terminie pozwolę sobie potraktować jako rezygnację z przedstawienia stanowiska i akceptację projektu.”
https://legislacja.rcl.gov.pl/
Z treścią projektu rozporządzenia można zapoznać się tutaj:
https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//516/12327201/12641411/12641412/dokument426855.pdf

 

 

::14.11::

Czy ludzie faktycznie pragną wdrożenia 5G? Czy może osiągnęliśmy już granicę, gdzie smartfon i idące za nim konsekwencje codziennego jego użytkowania zaczyna nam powoli przeszkadzać … Ci, co zainwestowali w 5G miliardy, mogą się zaniepokoić, ponieważ zgodnie z wynikami najnowszego badania przeprowadzonego przez sieć Deloitte społeczeństwo nie jest zainteresowane korzyściami, jakie ma mu przynieść sieć 5G, i tak naprawdę: nic o nich nie wie:
https://channellife.com.au/

Kołobrzeg – mieszkańcy ulic Bocianiej i Ogrodowej protestują przeciwko budowie masztu telefonii komórkowej operatora P4:
https://miastokolobrzeg.pl/

 

 

::13.11::

Ponad połowa Szwajcarów nie chce w swoim kraju uruchomienia sieci 5G, głównie z powodu obaw o swoje zdrowie, w tym kancerogenność tej technologii, i poparłaby wprowadzenie moratorium w jej sprawie. Wśród przeciwników królują panie:
https://www.telecompaper.com/

 

 

::10.11::

Na stronie Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO) opublikowano wywiad z prof. Markiem Zmyślonym z łódzkiego Instytutu Medycyny Pracy, który porusza temat norm, ukrywanej ekspertyzy i nie najlepszych stosunków między prawdziwymi specjalistami od promieniowania elektromagnetycznego a „ekspertami” ministerstwa cyfryzacji. Warto go rozpowszechniać, także po to, by pokazać innym, jak nasze władze, nie bacząc na to, że możemy masowo chorować i umierać, wdrażają to, co ONE uznają za stosowne. Dodać należy, że naszym zdaniem norma: 7 V/m nie jest naszym zdaniem bezpieczna: ludzie zapadają na choroby i umierają wokół masztów telefonii komórkowej już przy 1 V/m. Utrzymanie tej normy to po prostu w obecnej sytuacji mniejsze zło, bo ministerstwo ZDROWIA zastanawia się, czy nie podnieść jej do 61 V/m…
https://inspro.org.pl/

 

 

::9.11::

Przed Radą Miejską w Sacramento City wystąpili mieszkańcy tego miasta skarżący się na różne dolegliwości po uruchomieniu w ich sąsiedztwie sieci 5G i kolejnych anten sieci 4G…:
https://www.youtube.com/

Mieszkańcy Sobieszowa, dzielnicy Jeleniej Góry, to kolejna grupa protestująca przeciwko budowie masztu w sąsiedztwie. Ten miałby stanąć na prywatnej działce przy ul. Romera:
https://www.jelonka.com/

Pojawiły się kolejne tłumaczenia wypowiedzi ekspertów dotyczących elektrosmogu na kanale RaForest:
1. Doktora Anthony’ego Miller’a, eksperta Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), twierdzącego, że zarówno telefonia bezprzewodowa jak i wifi są dla nas rakotwórcze:
https://www.youtube.com/
2. Doktor Devya Davis, prezes organizacji Environmental Health Trust wskazującej na zagrożenia zdrowotne związane z siecią 5G:
https://www.youtube.com/

 

 

::8.11::

Rosja nie będzie już blokować uruchomienia we wschodniej części naszego kraju sieci 5G:
https://tech.wp.pl/

Kolejny polski portal alarmuje o zagrożeniach związanych ze zbyt częstym korzystaniem przez nasze pociechy ze smartfonów. Świadomość wśród dziennikarzy rośnie!
https://5minutdlazdrowia.pl/

 

 

::7.11::

Izrael to kolejne państwo, które wprowadza ogólnokrajowy zakaz korzystania przez dzieci z telefonów komórkowych w szkołach:
https://norad4u.blogspot.com/

 

 

::6.11::

Szyja smartfonowa – to nowy zespół bólowy obserwowany przez specjalistów Poradni Leczenia Bólu w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Coraz częściej zgłaszają się tam dzieci z różnego typu bólami głowy, karku, barków, okolicy międzyłopatkowej oraz drętwieniem rąk. Te są konsekwencją przymusowej pozycji ciała podczas korzystania z komputera, telefonu komórkowego czy tabletu, kiedy zbyt często i zbyt długo korzysta się z urządzeń elektronicznych:
http://naukawpolsce.pap.pl/

Jednak “szyja smartfonowa” to nie jedyne zagrożenie, jakie niesie za sobą nadmierne korzystanie z internetu przez nasze pociechy. Dzieciom, które spędzają zbyt dużo czasu przed ekranami smartfonów, tabletów lub telewizorów, grozi uszkodzenie struktury mózgu! W przypadku  przedszkolaków mogą oni mieć problemy z mówieniem, myśleniem, czy czytaniem:
https://fakty.tvn24.pl/

 

 

::5.11::

Pojawiły się wyniki badań prowadzonych w ramach projektu Młodzi Cyfrowi i nie napawają one optymizmem: rośnie nam pokolenie “ALWAYS ON”! Co dziesiąty uczeń deklaruje, że korzysta z telefonu praktycznie cały czas, a co piąty uważa, że jest uzależniony. Prawie połowa, jeśli przebudzi się w nocy, sięga po smartfon:
https://dbamomojzasieg.com/
Więcej na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu i technologii bezprzewodowych przez dzieci można przeczytać tutaj.

Na stronie Instytutu Spraw Obywatelskich, zleceniodawcy niezależnej ekspertyzy “Megaustawa 5G. Czy ta Księga rzeczywiście jest Biała?”,  pojawił się artykuł Pawła Wypychowskiego, jej autora, skierowany także do aktywistów walczących z 5G. Warto się z nim zapoznać:
https://inspro.org.pl/

W Rzymie miał miejsce protest przeciwników sieci 5G, w którym uczestniczyło około 600 osób z całych Włoch, wśród nich burmistrzowie, parlamentarzyści,  lekarze i osoby cierpiące na nadwrażliwość elektromagnetyczną, zespół wielorakiej wrażliwości chemicznej i fibromialgie. W tym samym czasie w zbie Deputowanych we włoskim parlamencie odbywała się międzynarodową konferencja pt. „Ogólnokrajowe moratorium na 5G – zagrożenia dla zdrowia a zasada ostrożności”, z udziałem naukowców, aktywistów i parlamentarzystów:
https://www.terranuova.it/
https://oasisana.com/

 

 

::4.11::

Zgodnie z opinią prawną wydaną na wniosek: Duńskiego Instytutu Zdrowia Publicznego, Rady Telekomunikacji Bezpiecznej dla Zdrowia , Stowarzyszenia EHS i Duńskiego Stowarzyszenia Zdrowia May Day, uruchomienie sieci 5G pogwałci aktualnie obowiązujące przepisy związane z prawami człowieka i ochrony przyrody i zapisane w: Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, Konwencji ONZ Praw Dziecka, regulacjach UE oraz Konwencjach Berneńskiej i Bońskiej. Podstawą do wydania takiej opinii jest znacząca ilość dostępnej dokumentacji naukowej z której wynika, że ​​promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej jest szkodliwe i niebezpieczne dla zdrowia ludzi (zwłaszcza dzieci), zwierząt i roślin. Dotyczy to także promieniowania o natężeniu mieszczącym się w normach zalecanych przez ICNIRP, obowiązujących obecnie w Danii i innych krajach europejskich:
https://stopsmartmeters.com.au/

 

 

::3.11::

Niemożliwe stało się możliwe!
TVP INFO wyemitowało wywiad z gen. Robertem Spalding. Po 13-tej minucie wywiadu pojawia się temat sieci 5G, przed którą generał przestrzega wiążąc ją z ubezwłasnowolnieniem i totalitaryzmem. Pada nawet hasło: kontrola populacji! To trzeba obejrzeć:
https://wides.pl/