LUTY 2020

 

::13.02::

Operator Play rozpoczął kampanię promującą sieć 5G w Polsce. Jednocześnie uruchomił wraz z amerykańską firmą Prudential sprzedaż pakietów ubezpieczeń zdrowotnych, gdzie można ubezpieczyć się na wypadek… zachorowania na nowotwór! To się dopiero nazywa pomysł na biznes:
https://www.play.pl/uslugi/plan-na-zdrowie/
https://www.youtube.com/

 

Instytut Spraw Obywatelskich zorganizował debatę pt. “Sieć 5G – globalny trend, lokalne wyzwania”, dotyczącą bezpieczeństwa sieci 5G w kontekście zapisów: konwencji ONZ o prawach dziecka, Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Kodeksu Norymberskiego. Głos zabrali m.in. Barbara Gałdzińska-Calik i Paweł Wypychowski:
https://instytutsprawobywatelskich.pl/

 

::12.02::

Szwajcaria, jeden ze światowych liderów we wdrażaniu technologii mobilnej 5G, to już drugi kraj (zaraz po Słowenii), który wstrzymuje jej rozwój na swoim terytorium ze względu na obawy dotyczące jej wpływu na zdrowie człowieka:
https://www.telko.in/
https://www.ft.com/

 

::11.02::

Ukazał się raport przygotowany dla Parlamentu Europejskiego dotyczący wpływu sieci 5G na ludzkie zdrowie i środowisko. Jego autorzy zwracają uwagę, że jakość pracy tej sieci zależy od budowy odpowiednio gęstej siatki anten i nadajników, a to oznacza stałą ekspozycję nas wszystkich na promieniowanie, którego bezpieczeństwo nie zostało jeszcze potwierdzone:
https://www.europarl.europa.eu/

W dniu 11 lutego obchodzimy w Europie “Dzień Bezpiecznego Internetu”. W tym roku głównymi partnerami organizatorów tej akcji w Polsce były: Fundacja Orange, Facebook Polska oraz Google Polska, a co za tym idzie, wśród tematów dotyczących bezpieczeństwa zabrakło tych o zdrowiu naszych pociech czy zagrożeń związanych z uzależnieniami…:
https://www.nask.pl/

Maszt Plusa obok żłobka i trzech przedszkoli?
Mieszkańcy Boguchwały protestują i nie ma w tym nic dziwnego. Dziwne jest to, że muszą protestować. Przecież decyzja w sprawie budowy nowej stacji bazowej powinna należeć do mieszkańców, a nie operatora!
https://rzeszow.wyborcza.pl/

Na farmie mlecznej w Shepton Mallet w Anglii 50 krów wyposażono w inteligentne obroże 5G i czujniki kolczyków monitorujące ich zdrowie. Obroże komunikują się ze zrobotyzowanym systemem doju, czyli kiedy krowy są gotowe do dojenia, maszyna zatrzaśnie się na wymionach zwierzęcia.
Czy naprawdę kierunek pt. “Włącz maszynę, wyłącz mózg” jest dobry dla rozwoju ludzkości? Nie wspominając nawet o skutkach zdrowotnych ciągłej ekspozycji krów na sztuczne promieniowanie emitowane przez ich “inteligentne” obroże…:
https://www.odkrywamyzakryte.com/

 

::10.02::

Rada dystryktu Torbay, w brytyjskim hrabstwie Devon, rozumie obawy mieszkańców związane z siecią 5G. Władze domagają się badań wpływu tej technologii na zdrowie i życie człowieka.
https://www.devonlive.com/

::9.02::

Mieszkańcy Izdebnika nie chcą 56-metrowego masztu telekomunikacyjnego, który zamierzała postawić Spółka Play, by zlikwidować „białe plamy” w tym rejonie. W niedzielę w rejonie kościoła odbyła się zbiórka podpisów pod petycją przeciwko tej inwestycji. Podpisało ją 578 osób, co pokazuje, że problem nie dotyczy garstki osób mieszkającej w bezpośrednim sąsiedztwie działki, na której ma stanąć maszt.:
https://beskidzka24.pl/

 

::7.02::

BBC wyemitowało reportaż o ludziach elektrowrażliwych. “Nie wierzyłam, że elektrowrażliwość istnieje, dopóki mnie samej ona nie dotknęła.” – twierdzi Velma, jedna z osób występujących w programie:
https://www.bbc.com/

 

::5.02::

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, który podpisał rozporządzenie o 100-krotnym złagodzeniu norm dopuszczalnego promieniowania elektromagnetycznego w naszym otoczeniu, udzielił wywiadu stacji radiowej Wnet.fm m.in. na temat sieci 5G. Według pana ministra, istnieje zaledwie JEDNO badanie potwierdzające szkodliwość promieniowania elektromagnetycznego. Czyżby pan minister nie czytał nadesłanych mu w ramach konsultacji społecznych opinii, sporządzonych m.in. przez wybitnej klasy naukowców: http://stop5g.com.pl/ ?
https://www.youtube.com/

 

::4.02::

Ministerstwo Cyfryzacji zainaugurowało pracę Grupy Roboczej ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Internecie. Wśród omawianych zagrożeń znalazło się uzależnienie od telefonów z dostępem do sieci, przy czym zdecydowana większość nauczycieli i dyrektorów jest za wprowadzeniem całkowitego zakazu korzystania z nich w szkoła. Czy jest zatem szansa, by polscy uczniowie, podobnie jak ich rówieśnicy w innych krajach, zaczęli na przerwach ze sobą… rozmawiać?
https://gazetawroclawska.pl/
https://www.gazetaprawna.pl/

 

::3.02::

Play rozbudowuje swoją sieć 5G. Do końca lutego 2020 r. sieć tego operatora będzie dostępna w 16 miastach z 500 stacjami bazowymi, obejmującymi 5 największych metropolii i 11 mniejszych miejscowości. Szkoda, że ich mieszkańcy są często nieświadomi zagrożenia, jakie niesie za sobą ta inwestycja…:
https://www.telepolis.pl/

Brytyjski dziennik “Daily Star” podjął temat listu przekazanego premierowi Wielkiej Brytanii, Borysowi Johnsonowi, przez aktywistów w ramach Światowych Dni Protestu dla Sieci 5G, którzy ostrzegają przed jej dalszym rozwojem w tym kraju, zapoczątkowanym w maju ubiegłego roku. W liście wskazano na szkodliwy wpływ promieniowania elektromagnetycznego m.in. na zdolność do prokreacji młodych Brytyjczyków:
https://www.dailystar.co.uk/

 

::2.02::

Minister Komunikacji i Technologii Informacji, Timothy Masiu, wstrzymał testy sieci 5G w Papui-Nowej Gwinei z obawy o zdrowie tamtejszych obywateli:
https://postcourier.com.pg

Ogólnopolski dziennik Polska The Times podjął temat zagrożeń, jakie niesie za sobą nadmierne korzystanie z technologii bezprzewodowych, nazywając wszechobecne w naszym życiu smartfony “współczesnymi narkotykami.”
https://polskatimes.pl/

 

::1.02::

Do podpisania w internecie jest petycja ws. wprowadzenia moratorium na sieć 5G w Kanadzie. Tak więc, podpisujemy i rozpowszechniamy!
https://www.change.org/