CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? WEJDŹ NA: - 5G NEWS -
Skip to content
KOALICJA - POLSKA WOLNA OD 5G
Walczymy o lepszą przyszłość, o zdrowie nasze i naszych dzieci.
Walczymy o wolność wyboru i kraj, w którym to obywatele, nie korporacje, są na pierwszym miejscu.
Nie jesteśmy przeciwnikami rozwoju technologicznego. Jednak sieci 5G mówimy STOP, bo technologia ma służyć obywatelom, a nie na odwrót. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Walcz razem z nami o lepsze jutro już dziś!
nasze petycje
Przeczytaj i podpisz!

Petycje, które kierujemy do władz polskich w sprawie technologii 5G.

z życia koalicji
OPOLE PROTESTUJE
25.01.2020 - Plac Wolności godz. 13:00
TECHNOLOGIE BEZPRZEWODOWE I INTERNET
DZIECI W SIECI
To co dziś jest niewinną rozrywką, jutro może okazać się groźnym uzależnieniem.
z życia koalicji
Koalicja na YouTube
Mamy własny kanał na youtube. Zachęcamy do subskrypcji!
Shadow
Slider
Nadchodzące wydarzenia
loading

STYCZEŃ 2020

 

::16.01::

W Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie odbyła się kolejna rozprawa dotycząca procederu nielegalnej rozbudowy stacji i narażania życia Polaków przez spółkę P4 (operator sieci Play). Zbigniew Gelzok z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przeciwdziałania Elektroskażeniom „Prawo do życia”, który wygrał sprawę, opowiada o jej kulisach:
https://www.odkrywamyzakryte.com/

Burmistrz włoskiej gminy Giulianova Jwan Costantini wydał zakaz testowania i uruchamiania częstotliwości sieci 5G na jej terytorium.
https://www.comune.giulianova.te.it/

 

::14.01::

W Łodzi powstają aż dwie sieci 5G, jedna dla posiadaczy abonamentów Plusa i druga, w studenckim kampusie Łódzkiej Politechniki. Urządzenia dla uczelni dostarcza Ericsson, zaś sama inwestycja jest możliwa dzięki powołaniu tzw. Hubu Innowacji Cyfrowej (oprócz uczelni i Ericssona jest w nim też Instytut Łączności). Hub ma rządowe środki – 8 mln zł. Ciekawe, czy mieszkańcy Łodzi nie woleliby przeznaczyć tych pieniędzy na zaspokojenie innych, ważniejszych według nich potrzeb…
https://dzienniklodzki.pl/

Otrzymaliśmy informację o petycji kierowanej do WHO i IARC, dotyczącej przekwalifikowania promieniowania elektromagnetycznego emitowanego przez telefony komórkowe z grupy 2B na grupę 1. W petycji zawarto wyniki badań osób korzystających z tych urządzeń od dłuższego czasu.
Zachęcamy do podpisywania i rozpowszechniania!
https://secure.avaaz.org/

Jak już informowaliśmy, Urząd Komunikacji Elektronicznej prowadzi konsultacje w sprawie pierwszej w Polsce aukcji na częstotliwości dla sieci 5G. „Rzeczpospolita” dodarła do treści stanowisk przesłanych przez dwóch operatorów: Orange i Play. Oba telekomy chcą obniżenia ceny minimalnej pojedynczego bloku z 450 mln zł do około 250 mln zł.
https://www.speedtest.pl/

Telewizja Trwam w programie  “Rozmowy niedokończone” wyemitowano wywiad z doktorem Grzegorzem Osińskim z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu pt. “Technologie 5G – szanse i zagrożenia.” Pan doktor dopiero po telefonie od lekarki z Poznania przyznał, że bezpieczeństwo sieci 5G nie jest jeszcze potwierdzone…
https://www.radiomaryja.pl/

 

::13.01::

Sąd Apelacyjny w Turynie potwierdził wyrok sądu w Ivrei z 2017r., że przyczyną nerwiaka nerwu słuchowego u mężczyzny, który często korzystał z telefonu komórkowego w pracy, było promieniowanie emitowane przez to urządzenie.
To już drugi taki wyrok we Włoszech. W pierwszym, z  2012r., przyznano, że istnieje związek między korzystaniem z komórki a nowotworem głowy u pracownika, który również używał tego urządzenia przez wiele godzin w pracy.
Wyrok turyńskiego sądu jest ważny m.in. dlatego, że sędzia uznał badania i opinie naukowców finansowanych przez przemysł (w tym członków ICNIRP i unijnego SCENIHR) za mniej wiarygodne niż opinie naukowców niezależnych.
https://mailchi.mp/

W 2019 r. co najmniej osiem firm i organizacji rządowych współzawodniczyło w wysłaniu floty od 150 do 42 000 satelitów. Satelity te będą przeznaczone do obsługi systemów 5G (Internetu rzeczy) i mają zapewnić szybki Internet na każdym centymetrze kwadratowym Ziemi. Mogą one jednak zagrażać życiu na naszej planecie:
https://wolnemedia.net/

 

::12.01::

W Warszawie odbył się protest organizowany przez Prawo do Życia, stowarzyszenie zajmujące się m.in. walką z uruchomieniem sieci 5G w Polsce. Celem protestu było wyrażenie sprzeciwu wobec stosowanej w naszym kraju nielegalnej cenzurze prewencyjnej, przez którą m.in. temat szkodliwości elektrosmogu nie może przebić się do większości naszego społeczeństwa.
https://www.youtube.com/

 

::11.01::

Jak donosi dziennik Politico, którego artykułu ukazują się na popularnym portalu onet.pl, “Technologia rozpoznawania twarzy stała się źródłem wielu obaw dotyczących ochrony prywatności. Używane do tego celu oprogramowanie pojawia się w coraz częściej w codziennym życiu: na przejściach granicznych, w samochodach policyjnych, na stadionach, lotniskach, uczelniach. (…) Jednak dążenia do kontroli tego zjawiska spotykają się ze stanowczym oporem rządów po obu stronach Atlantyku.”
https://wiadomosci.onet.pl/

O tym, że “Wielki Brat chce wiedzieć o nas wszystko”, możemy również przeczytać w felietonie Joanny Suciu opublikowanym na stronie łódzkiej organizacji INSPRO:
https://instytutsprawobywatelskich.pl/

 

::10.01::

Puls Biznesu opublikował artykuł przestrzegający przed technologią bezprzewodową. Co ciekawe, “Przed nadużywaniem smartfona i tabletu ostrzegają nie tylko lekarze, ale i tuzy z Doliny Krzemowej. Tony Fadell, współtwórca iPoda i iPhone’a, uważa, że winą za uzależnienie od technologii należy winić takie firmy, jak jego Apple, a także Google czy Facebook. W Polsce też są osoby, które – choć wywodzą się z technologicznego środowiska – to jednak przed nim ostrzegają. To m.in. Michał Kiciński, współtwórca CD Projektu, który zaangażował się w stworzenie minimalistycznego telefonu emitującego niewielkie promieniowanie, bez internetu, z klawiszami..”
https://www.pb.pl/

Fundacja DBAM O MÓJ ZASIĘG zaprasza do wzięcia udziału w badaniu “Cyfrowi Rodzice”. To ta sama organizacja, która niedawno opublikowała niepokojące dane świadczące o wysokim stopniu uzależnienia naszej młodzieży od mediów cyfrowych.
https://dbamomojzasieg.com/

 

::9.01::

W stolicy Słowenii, Lublanie, odbył się protest przeciwników sieci 5G:
https://www.facebook.com/

::8.01::

Ogólnoświatowa stacja telewizyjna RT wyemitowała krótki reportaż dotyczący zagrożeń, jakie niesie za sobą sieć 5G, od braku prywatności zaczynając na skutkach zdrowotnych kończąc:
https://www.youtube.com/

 

::7.01::

Na stronie internetowej łódzkiej organizacji INSPRO ukazał się ciekawy wywiad z Konradem Hennigiem, z Centrum Analiz Strategicznych, dotyczący m.in. uruchomienia w naszym kraju sieci 5G. Według Henniga: “nie sposób zidentyfikować interesu społecznego (polskich obywateli i przedsiębiorstw), który uzasadniałby dokonywanie daleko idących zmian prawnych i wysiłków organizacyjnych, żeby wdrożyć technologię budzącą wątpliwości w zakresie bezpieczeństwa i ochrony prywatności obywateli. 5G jest rozwijaną przez chiński rząd technologią masowej inwigilacji obywateli. Niezrozumiałe jest wdrażanie jej w Polsce bez zaprezentowania suwerenowi pełnej informacji o istniejących implikacjach. Jedyne wymierne korzyści, jakie udało nam się zidentyfikować, służyłyby zagranicznym przedsiębiorstwom, wprowadzającym na polski rynek swój sprzęt i nowe modele biznesowe.”
https://instytutsprawobywatelskich.pl/

Radni w Kołobrzegu zablokowali budowę 42-metrowego masztu sieci Play, ale to nie koniec działań przeciwko rozbudowie infrastruktury operatora. Prezydent miasta Anna Mieczkowska zachęca obywateli do protestu przeciwko kolejnej inwestycji.
https://www.telepolis.pl/

Duński Resort Zdrowia poinformował Ministerstwo Telekomunikacji, że nie jest w stanie dostarczyć mu opinii nt. wpływu sieci 5G na zdrowie. Po czym Ministerstwo Telekomunikacji poinformowało opinię publiczną, że Resort Zdrowia… zezwolił na uruchomienie w Danii sieci 5G! Sprawa wyszła na jaw dzięki dostępowi do informacji publicznej i mimo, że jest bulwersująca, większe duńskie media o niej nawet nie wspomniały.
https://ehtrust.org/

Play przedstawił dziś szczegóły modernizacji 100 stacji bazowych w Trójmieście do technologii 5G:
https://gsmonline.pl/
A w Warszawie Orange planuje uruchomić już dziesiątą stację bazową sieci 5G:
https://www.telepolis.pl/

 

::6.01::

Lokalny portal gnieźnieński GFI zamieścił artykuł dotyczący szkodliwości elektrosmogu.
Brawo GFI! Dzięki takim inicjatywom możemy trafiać do lokalnych społeczności naszego kraju.
https://www.gniezno-fakty-interwencje.pl/

 

::4.01::

Niedawno rozpoczęło się wprowadzanie sieci 5G, a wiodące firmy z branży telekomunikacyjnej już inwestują w rozwój technologii szóstej generacji, tj. 6G. Miałaby ona zapewnić bezprzewodowe prędkości przesyłu do 100 Gb/s:
https://zmianynaziemi.pl/

 

::3.01::

Plus rozpoczyna budowę komercyjnej sieci 5G. Inwestycja ma zostać zrealizowana w pierwszym kwartale 2020r. obejmując miasta: Warszawę, Gdańsk, Katowice, Łódź, Poznań, Szczecin i Wrocław:
https://www.polsatnews.pl/
https://nczas.com/

 

::2.01::

Na kanale Youtube miała miejsce premiera brytyjskiego filmu dokumentalnego o sieci 5G. Czyżby to odpowiednik naszych polskich “Foliarzy”. Zachęcamy do oglądania!
https://www.brighteon.com/

Dla Ministra Cyfryzacji, Marka Zagórskiego, najważniejsze cele na 2020 rok to dostęp do szybkiego internetu, wdrożenie 5G i rozwój administracji cyfrowej:
https://biznes.newseria.pl/

W Opolu zawisł ogromny plakat zapraszający na protest przeciwko uruchomieniu sieci 5G, który ma mieć miejsce w dn. 25 stycznia 2020, tj. w ten sam dzień, na który zaplanowano ogólnoświatową akcję przeciwników tej technologii. Brawo Opole!

A to relacja dotycząca tego plakatu z TVP3 Opole:
https://opole.tvp.pl/

 

::1.01::

W Krakowie rozpoczęła działalność jednostka miejska „Klimat – Energia – Gospodarka Wodna”, której jednym z najważniejszych zadań będzie rozbudowa sieci komórkowej 5G.  Co ciekawe, sieć 5G jest znacznie bardziej “prądożerna” od swoich poprzedniczek, o czym pisaliśmy już tutaj: http://stop5g.com.pl/. Jak zatem Krakowiacy zamierzają połączyć jej wdrażanie z ochroną klimatu…?
https://swiatoze.pl/