Skip to content
KOALICJA - POLSKA WOLNA OD 5G
Walczymy o lepszą przyszłość, o zdrowie nasze i naszych dzieci.
Walczymy o wolność wyboru i kraj, w którym to obywatele, nie korporacje, są na pierwszym miejscu.
Nie jesteśmy przeciwnikami rozwoju technologicznego. Jednak sieci 5G mówimy STOP, bo technologia ma służyć obywatelom, a nie na odwrót. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Walcz razem z nami o lepsze jutro już dziś!
nasze petycje
Przeczytaj i podpisz!

Petycje, które kierujemy do władz polskich w sprawie technologii 5G.

z życia koalicji
Koalicja na YouTube
Mamy własny kanał na youtube. Zachęcamy do subskrypcji!
Shadow
Slider
Nadchodzące wydarzenia
loading

POWIEDZ NIE DLA 5G! – ŚWIATOWY PROTEST 12-25 STYCZNIA 2020

 

Od 1 stycznia 2020 normy na mikrofale stosowane w telekomunikacji bezprzewodowej zostały w całej Polsce podniesione 100-krotnie! Między innymi po to, by umożliwić uruchomienie sieci 5G, która drastycznie zwiększy natężenie pól elektromagnetycznych (w skrócie PEM) w naszym otoczeniu.

5G, ze względu na specyfikę tej technologii (częstotliwości, modulacje, pulsacje, wąsko skupione i ukierunkowane wiązki promieniowania, zagęszczenie sieci anten), stanowi dużo poważniejsze zagrożenie dla zdrowia i środowiska niż technologie istniejące obecnie.
UWAGA! Dzieci (także te jeszcze nienarodzone) i młodzież są szczególnie narażone na negatywne oddziaływanie fal elektromagnetycznych z urządzeń komunikacji bezprzewodowej.

  • 5G wykorzystuje zakres częstotliwości, który nie został przebadany pod względem wpływu na zdrowie ludzi, zwierząt ani środowiska. Tysiące naukowców, lekarzy i pracowników służby zdrowia z całego świata wyraziło poważne obawy co do bezpieczeństwa 5G.
  • 5G i tzw. Internet Rzeczy oznacza całkowitą kontrolę(!) wszystkich aspektów naszego życia.
  • Niejonizujace pola elektromagnetyczne (PEM) są szkodliwe dla ludzi i środowiska. Do udokumentowanych skutków zdrowotnych należą m.in.: nowotwory, problemy kardiologiczne, bezpłodność. Technologia 5G spowoduje drastyczny wzrost tych i innych chorób.

Zachodzi konieczność szybkiego działania, aby powstrzymać dalsze wdrażanie 5G. To jest stan wyjątkowy!
Każdy głos, każde działanie się liczy, by zatrzymać 5G.

 

UWAGA!
W dniach 12-25 stycznia 2020, pod hasłem POWIEDZ NIE DLA 5G w ramach ogólnoświatowego protestu przeciw 5G:

  1. Zorganizuj wydarzenie.
    Może to być spotkanie edukacyjne, protest, rozdawanie ulotek, wizyty u polityków i urzędników, prezentację filmu FOLIARZE (istnieje możliwość dostarczenia tego filmu w rozdzielczości dostosowanej do sal kinowych) itp.
    Jak zorganizować protest dowiesz się z naszej strony http://stop5g.com.pl/protest-2/, a propozycje ulotek znajdziesz tutaj: http://stop5g.com.pl/protest/
  2. Prześlij nam opis swojego wydarzenia na adres: stop5gpl@gmail.comniedla5g@gmail.com,
  3. Twoje wydarzenie zamieścimy na naszej MAPIE WYDARZEŃ: http://stop5g.com.pl/powiedz-nie-dla-5g/

MAPA WYDARZEŃ W POLSCE

WYDARZENIA ZA GRANICĄ

A jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, podpisz naszą petycję O MORATORIUM NA 5G I REDUKCJĘ EKSPOZYCJI LUDNOŚCI NA POLA ELEKTROMAGNETYCZNE: https://naszademokracja.pl