PAŹDZIERNIK 2019 – PODSUMOWANIE

 

Na naszej stronie pojawiła się zakładka 5G-NEWS. W październiku zamieszczaliśmy w niej na bieżąco najważniejsze wydarzenia dotyczące 5G i elektrosmogu, które miały miejsce w naszym kraju i na świecie. Poniżej przedstawiamy podsumowanie:

 

::30.10::

Od przyszłego roku władze Australii zamierzają wprowadzić zakaz korzystania przez nie z urządzeń bezprzewodowych we wszystkich szkołach publicznych. Uczniowie nie będą mogli używać ze smartfonów, smartwatchów i tabletów ani w czasie lekcji, ani w trakcie przerw. Co ciekawe, przyczyną wprowadzenia tych regulacji są doświadczenia z regionów, w których podobne zakazy już funkcjonują, i gdzie uczniowie lepiej koncentrują się na nauce i chętniej wchodzą w interakcje społeczne:
https://www.communitynews.com.au/
https://www.odkrywamyzakryte.com/

 

::28.10::

W Egipcie rozpoczął się międzynarodowy szczyt dotyczący przyszłości sieci 5G. W spotkaniu ma uczestniczyć prawie 3000 reprezentantów niemalże każdego zakątka na Ziemi. Przeszkodą, która może stanąć na drodze do uruchomienia tej sieci, są m.in. meteorolodzy, którzy wykorzystują do swoich badań to samo pasmo co właśnie 5G:
https://www.theverge.com/

Rząd zapowiada powstanie nowej spółki: POLSKIE 5G, zapewne na wzór innej podobnej instytucji: WODY POLSKIE. W jej skład wejdą wszystkie rodzime firmy telekomunikacyjne. Czyli nasze władze nie zwalniają…:
http://wyborcza.pl/
https://biznes.radiozet.pl/
https://www.tvp.info/

Czy Polacy wyjdą na ulicę jak Szwajcarzy? Gdy większość zacznie mieć podobne objawy w tym samym czasie, czy głośne dzwonienie w uszach, intensywny ból głowy, nieznośny ból ucha, bezsenność, ból w klatce piersiowej, zmęczenie…
Właśnie na takie dolegliwości skarży się część szwajcarskiego społeczeństwa mieszkająca w pobliżu stacji bazowych telefonii komórkowej, gdzie niedawno uruchomiono sieć 5G. W stolicy tego kraju protesty przeciwko tej technologii zgromadziły ponad tysiąc obywateli żądających wycofania się z tej technologii:
https://healthimpactnews.com/

 

:25.10::

W życie weszła megaustawa telekomunikacyjna wspierająca rozwój telefonii komórkowej. Ustawa podpisana przez prezydenta narusza szereg naszych konstytucyjnych praw, w tym rawo własności. Ustawa zobowiązuje również Ministra Cyfryzacji razem z Ministrem Zdrowia, aby do końca roku 2019 zmienić rozporządzenie dotyczące norm narażenia Polaków na PEM. Zgodnie z planami rządu pojawiającymi się w mediach proponuje się zmianę z 7V/m do 61V/m, czyli kilkukrotne złagodzenie obowiązujących norm.

We Francji, we wspólnym oświadczeniu, ministerstwa zdrowia, ekologii i gospodarki ogłosiły kilka propozycji działań mających na celu wzmocnienie ochrony zdrowia użytkowników telefonów komórkowych:
https://www.phonegatealert.org/

Stowarzyszenie w Holandii opracowało dokument, w którym obywatele mogą oznajmić operatorom i nie tylko, że nie wyrażają zgody na wprowadzenie 5G. Rząd i firmy telekomunikacyjne nie będą wtedy mogły twierdzić, że ludność wyraziła milcząca zgodę na wprowadzenie tej technologii. Gdy tylko operator aktywuje 5G, automatycznie bierze na siebie zobowiązanie wobec każdego, kto wysłał do niego taki list. Oznacza ono m.in. opłate w wysokości 500 euro za każdy dzień, w którym 5G jest aktywne. Ponadto naliczana będzie opłata w wysokości 1000 euro, jeśli sieć 5G znajduje się w promieniu 250 metrów od czyjegoś domu. Jeśli list wyśle duża liczba osób, może to kosztować operatorów nawet miliardy euro (wtedy wdrożenie 5G może okazać się nieopłacalne).
https://www.earth-matters.nl/

 

::24.10::

Po testach sieci 5G w Warszawie, które Orange Polska przeprowadził z wykorzystaniem sprzętu dostarczonego przez firmę Ericsson, teraz przyszedł czas na Lublin. W czwartek, 24 października, odbyła się inauguracja testów sieci 5G w tym mieście. Testy prowadzone zostały przez operatora sieci Orange przy wykorzystaniu sprzętu dostarczonego przez Nokię.
https://spottedlublin.pl
https://www.telepolis.pl/

Nowy Jork to kolejny stan w USA, który przyjął uchwałę ws.powołania komisji do zbadania skutków zdrowotnych i środowiskowych związanych z uruchomieniem sieci 5G:
https://assembly.state.ny.us/

 

::23.10::

Trzy tuziny lekarzy w białych kitlach protestowało w Stuttgarcie przed Ministerstwem Zdrowia. Domagają się opracowania strategii profilaktycznej dla ochrony ludności przed PEM, większej ilości badań oraz moratorium na wdrożenie sieci 5G. Lekarze twierdzą, że coraz częściej do ich gabinetów trafiają osoby, które reagują na elektrosmog nadwrażliwością. Mają różne objawy – od bólu głowy czy dzwonienia w uszach po trudności w koncentracji i zaburzenia pracy serca. Zdaniem lekarzy, nawet jeśli nie wykazano bezpośredniego związku między promieniowaniem z telefonów komórkowych a rakiem, to wiele badań naukowych potwierdza, że taki związek istnieje. A sieci 5G nie należy uruchamiać, dopóki nie zostanie udowodnione jej bezpieczeństwo.:
https://www.stuttgarter-nachrichten.de/

 

::22.10::

W Krakowie, w siedzibie centrum innowacyjności, stanęła kolejna instalacja sieci 5G. Uruchomiona przez T‑Mobile w Krakowie jest pierwszą wewnętrzną instalacją tej sieci operatora:
https://firma.t-mobile.pl/

W Toruniu szukają testerów sieci 5G! Firma Play poszukuje wśród swoich klientów testerów nowego standardu połączeń komórkowych właśnie w tym mieście:
https://www.gsmmaniak.pl/

Radni włoskiej Bolonii przegłosowali moratorium ws. 5G!
Radni zobowiązali burmistrza do wstrzymania wydawania zezwoleń na 5G, ponieważ zgodnie z włoskim prawem to burmistrz jest najwyższym lokalnym organem ds. zdrowia i to on, zgodnie z zasadą ostrożności, powinien stawić czoła możliwemu zagrożeniu poważnej i nieodwracalnej szkody, jakie niesie za sobą technologia 5G.
Co na to prezydenci i burmistrzowie polskich miast?
http://www.bolognatoday.it/

 

::21.10::

Rumunia protestuje przeciwko uruchomieniu w ich kraju 5G!
Demonstracje zgromadziły znacznie więcej uczestników niż u nas w Polsce…:
https://www.facebook.com/

Rosyjski Krajowy Komitet Ochrony przed Promieniowaniem Niejonizującym wzywa do wydania nowych znaków ostrzegawczych przed promieniowaniem elektromagnetycznych dla użytkowników telefonów bezprzewodowych i innych przedmiotów codziennego użytku emitujących to promieniowanie. Impulsem do wydania tego oświadczenia była publikacja artykułu prof. Olega Grigoriewa i byłego wiceministra komunikacji prof. Jurij Zubarev. Propozycje znaków, które miałby się pojawić można obejrzeć tutaj:
https://www.radiationresearch.org/

 

::17.10::

Najstarszy wydawany w Stanach Zjednoczonych miesięcznik, którego czytelnicy mogą kupować nieprzerwanie od 1845r., Scientific American, opublikował artykuł autorstwa Joel Moskovitz, zatytułowany: “Nie mamy powodów, by sądzić, że 5G jest bezpieczne.” Dowiemy się z niego m.in., że sieć 5G może jednak być przyczyną chorób nowotworowych…:
https://blogs.scientificamerican.com/

Dotarła do nas duńska petycja skierowana do tamtejszych władz, ONZ i Światowej Organizacji Zdrowia, ws. zaprzestania wdrażania sieci 5G w Danii i na świecie. Kto jeszcze nie podpisał ten trąba! 🙂 :
https://secure.avaaz.org/

“Jak podaje serwis Cities-today siedem holenderskich miast walczy przeciwko propozycji rządu centralnego, która dałaby swobodę instalacji 5G dostawcom usług telekomunikacyjnych.” Podnoszony jest m.in. argument, że proponowana legislacja nie uwzględnia obaw dotyczących zdrowia publicznego:
http://smartcitiespolska.org/

 

::13.10::

PiS liderem wyborów parlamentarnych! Co to oznacza? W swoim programie wyborczym partia zapowiadała:
“W najbliższych latach skoncentrujemy się również na rozwoju sieci 5G, która umożliwi kilkadziesiąt razy szybszą transmisję danych na urządzeniach mobilnych. Wdrożenie tej technologii to przede wszystkim możliwość podłączenia do sieci coraz inteligentniejszych sprzętów codziennego użytku. Dzięki tysiącom czujników miasta będą mogły bardziej racjonalnie zarządzać infrastrukturą i wydatkować środki na rzeczywiste potrzeby. Wkrótce sieć 5G stanie się kręgosłupem naszych gospodarek. Rząd Prawa i Sprawiedliwości już dzisiaj wychodzi naprzeciw tej rewolucji. Zakładamy, że już w 2020 roku w dwóch miastach w Polsce, a do końca 2023 roku w większości miast będzie działać sieć 5G.”
Program PiS 2019


::11.10::

Brytyjska organizacja EM Radiation Research Trust wysyła ostrzeżenie do rządu na wyspach i grozi politykom odpowiedzialnością karną za wdrożenie sieci 5G. Dotychczas głównym celem działań tych aktywistów było szerzenie wiedzy w temacie zagrożeń związanych z wpływem promieniowania elektromagnetycznego na nasze zdrowie. Jednak szybkość, z jaką sieć 5G jest uruchamiana na brytyjskich wyspach zmusiła organizację do podjęcia bardziej radykalnych działań:
https://www.radiationresearch.org/

 

::10.10::

,Ministerstwo Zdrowia nie próżnuje. Jak poinformował portal interia.pl resort przystąpił do prac nad projektem rozporządzenia, które wskaże nowe normy dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych:
http://m.interia.pl/

 

::07.10::

Dzisiejsze wydanie “Australian Financial Review” informuje, że zgodnie z wynikami sondażu przeprowadzonego w sierpniu br. w Australii jeden na czterech mieszkańców tego kraju jest zaniepokojony skutkami zdrowotnymi technologii 5G. W związku z tym jedna z wiodących na tamtejszym rynku firm telekomunikacyjnych TPG Telecom przyznała, że spotkała się z tak silną negatywną reakcją na montowane przez siebie anteny 5G, właśnie z powodu obaw zdrowotnych, że podjęła decyzję, by całkowicie wycofać się z wprowadzenia tej sieci. Dwaj inni wielcy gracze, Telstra i Optus, mogą również doświadczyć silnego oporu ze strony mieszkańców:
https://www.afr.com/

 

::05.10::

W Radomiu odbył się protest przeciwników sieci 5G. Brawo Radom!
https://www.youtube.com/

W Dani zaś, grupa zaniepokojonych obywateli będzie składać pozew przeciwko swojemu rządowi w związku z planami przymusowego wprowadzenia sieci 5G w ich kraju do 2020r., bez wcześniejszego przeprowadzenia jakichkolwiek badań nad bezpieczeństwem tej technologii dla zdrowia ludzi i środowiska naturalnego. Oskarżenia dotyczą m.in. tego, że duńskie władze całkowicie zignorowały apel podpisany przez 244 naukowców i lekarzy z 40 krajów (The International EMF Appeal, 2015) o redukcję ekspozycji ludności na pola elektromagnetyczne, opierając się a w zamian na opiniach starannie wyselekcjonowanych i niekompetentnych ekspertów, którzy sieją dezinformację w społeczeństwie odnośnie 5G (skąd my to znamy…)
https://www.activistpost.com/

Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, podczas wystąpienia w ONZ krytycznie odniósł się do nowinek serwowanych nam przez branżę telekomunikacyjną. Według niego: “Internet rzeczy, inteligentne miasta i sztuczna inteligencja, to gigantyczna, wisząca nad ludzkością ciemna chmura burzowa, która zbiera siły na to, by móc kształtować naszą przyszłość, nad którą mamy stracić kontrolę, i przed którą, już niedługo, nie będzie można uciec.” Johnson spytał, czy rzeczywiście można zaufać algorytmom i powierzyć im nasze życie i nasze nadzieje? Czy jesteśmy pewni, że maszyny nie skażą nas na zimną i bezduszną przyszłość w orwellowskim świecie cenzury, represji i kontroli? Premier przywołał Powszechną Deklarację Praw Człowieka i jej ideały: wolność opinii i wypowiedzi, prywatność w domu i w korespondencji oraz prawa do poszukiwania i przekazywania informacji i idei:
https://www.globalresearch.ca/

W Krakowie próbowano zniszczyć nielegalną stację należącą do firmy T-Mobile:
https://www.dobreprogramy.pl/
Ani Koalicja Polska Wolna od 5G, ani Prawo do Życia, nie były inicjatorem tej akcji i generalnie nie zachęcamy do łamania prawa. Z drugiej strony to, co się wydarzyło, powinno być znakiem dla rządzących, że sprawy osiągnęły punkt krytyczny, a bezczynność wobec bezprawia i arogancja władzy wobec cierpienia ludzi może doprowadzić do tego, że obywatele coraz częściej będą brali sprawy w swoje ręce.

 

::03.10::

Amerykańscy prawnicy zamierzają wejść na drogę sądową z Federalną Komisją Łączności. W akcji weźmie udział m.in. agencja samej Erin Brokovich, która dołączyła do wspólnego pozwu w interesie publicznym ochrony zdrowia i życia. Posłuchajcie dlaczego w USA walczą przeciwko 5G, 4G, 3G … Te same problemy: stacja bazowa w sąsiedztwie, bóle głowy i apatia, a w końcu nowotwór … brzmi znajomo niestety. Liz Barris owija w bawełnę: “Jesteście okłamywani przez Wasz rząd i branżę telekomunikacyjną. Tylko po to, by Ci ostatni nadal mogli zarabiać ogromne pieniądze.”:
https://www.youtube.com/

 

::02.10::

Na Teneryfie odbył się protest przeciwko uruchamianiu na tej wyspie sieci 5G.
Film z przemarszem protestujących można znaleźć na grupie na fb: Stop 5G Canarias.

 

::01.10::

W Parlamencie Europejskim eurodeputowani: Michele Rivasi, Philippe Lamberts, i Klaus Buchnerb zorganizowali konferencję w temacie sieci 5G. Temat prezentował sam dr Marc Arazi, lekarz, który doprowadził do ujawnienia we Francji skandalu związanego z przekraczaniem norm dotyczących ekspozycji na promieniowanie elektromagnetyczne przez znane modele telefonów komórkowych (o czym pisaliśmy tutaj). Arazi zaapelował do unijnych władz o podjęcie działań mających na celu ochronę zdrowia mieszkańców Starego Kontynentu przed nadmierną ekspozycją na PEM, szczególnie teraz, gdy z takim zapałem w wielu miejscach uruchamiana jest sieć 5G.
Konferencji przysłuchiwał się m.in. polski europoseł Adam Jarubas z PSL.
https://www.phonegatealert.org/