17.09.2019 PODZIĘKUJMY MINISTROWI ŚRODOWISKA!

Minister Środowiska podpisał nowe rozporządzenie, w którym utrzymuje się klasyfikację stacji bazowych telefonii komórkowej jako przedsięwzięć znacząco ođdziałujących na środowisko:
https://legislacja.rcl.gov.pl/
W ten sposób Ministerstwo Środowiska zablokowało (przynajmniej chwilowo) plany Ministra Cyfryzacji. W sporze z tym resortem Ministerstwo Środowiska powołało się na konieczność ochrony obywateli przed potencjalnymi skutkami promieniowania elektromagnetycznego.

Podziękujmy Ministrowi Środowiska, panu Henrykowi Kowalczykowi, za tę inicjatywę w obronie naszego zdrowia i życia!

Jest to bardzo ważne, ponieważ teraz Ministerstwo Cyfryzacji i lobbyści branży telekomunikacyjnej będą naciskać, by minister Kowalczyk wycofał się z tej decyzji. Pokażmy mu, że nie jest sam, że ma za sobą tysiące Polaków, którzy doceniają to, co zrobił, i liczą na niego.

Wystarczy parę słów, np.:
“Panie Ministrze, dziękuję za kroki podjęte dla ochrony zdrowia i życia Polaków! Utrzymując klasyfikację stacji bazowych telefonii komórkowej jako przedsięwzięć znacząco ođdziałujacych na środowisko, stanął Pan po stronie obywateli.
Jednocześnie proszę o poparcie dla MORATORIUM NA 5G do czasu, gdy badania przeprowadzone przez naukowców niezależnych od przemysłu nie wykażą ponad wszelką wątpliwość, że technologia ta jest bezpieczna dla ludzi i środowiska. Petycję w tej sprawie podpisały tysiące obywateli:

KONTAKT:
MAIL:           henryk.kowalczyk@sejm.pl; info@mos.gov.pl
FACEBOOK Ministerstwa Środowiska: https://www.facebook.com/MinSrodowiska
TWITTER Ministerstwa Środowiska:     https://twitter.com/MinSrodowiska

Więcej informacji o tym, jak pan Kowalczyk pokrzyżował plany telekomom, w artykułach poniżej: